top of page

Takeover på Fjellskål 23 Januar 2026. Stranden 30 inntar kjøkkenet

  • Fjellskål
  • 23. des. 2025
  • 1 min lesing

Oppdatert: 7. jan.

23. januar gjør vi noe vi har hatt lyst til en stund.


– Jeg liker aller best å lage mat i januar, sier Atli Már Yngvason. Da er råvarene på sitt beste. Det passer godt, for det er nettopp råvarene Fjellskål er kjent for.

Denne kvelden er det Atli som lager maten hos oss. Han er islandsk kjøkkensjef og gründer, kjent fra Pjoltergeist og Katla, og i dag en av drivkreftene bak Stranden 30. Kjøkkenet hans tar utgangspunkt i nordiske råvarer, brukt med teknikk og smaker hentet fra Asia, Mexico og Kina.

Vinene er det sommelier Jimmy Örnewald som har ansvaret for. Sammen med Atli står han bak Stranden 30, og han har også bygget opp Jimmy’s Oslo på Grünerløkka til å bli en av byens mest populære nabolagsrestauranter.

Denne kvelden møtes Fjellskåls kompromissløse fokus på sjømat og Stranden 30s lekne, nordiske uttrykk og sosiale servering. Forvent havets beste råvarer, kreative delingsretter, rene smaker og nøye utvalgt vin – servert i ekte Fjellskål- og Stranden 30-stil.

En unik kveld for deg som elsker sjømat, kvalitet og gode opplevelser.

"Endelig en god grunn til å spise på Aker Brygge"

-Salt & Pepper DN Smak Restaurantguiden 25. april 2025

 

Begrensede plasser – dette vil du ikke gå glipp av. For bestilling av bord trykk her


Kommentarer


bottom of page